ثبت شرکت | ثبت برند | صورتجلسه تغییرات

پمپ انژکتور

پمپ انژکتور

 پمپ انژکتور در واقع قلب موتور های دیزلی می باشد  که در حالت کلی پمپ انژکتور بر دو نوع می باشد یک نوع پمپ انژکتور ردیفی و یک توع پمپ انژکتور آسیابی در واقع کار پمپ انژکتور در مدار فشار قوی قرار گرفته و سوخت را با فشار به انژکتور ها ارسال می نماید .

کاربرد پمپ انژکتور

در مورتورهای دیزلی سیستم سوخت رسانی با این ترتیب عمل می کند که ابتدا گازوئیل از باک توسط پمپ برقی گرفته شده و پس از عبود از فیلتر وارد پمپ فشار بالا می شود.این پمپ که نیروی خود را از میل سوپاپ خواهد گرفت فشار سوخت را بالا می برد و به درون ریل سوخت رسانی فشرده می کند.

این ریل مشترک بین تمام سیلند ها است .انژکتور ها هم بصورت مکانیکی بوده و هم بصورت الکترومغناطیسی بوده و به فرمان واحد کنترل موتور عمل می کنند.

در زمانی که باید تزریق سوخت صورت گیرد با گردش میل سوپاپ و رسیدن بادامک میل سوپاپ به روی نشیمن گاه انژکتور و کمپرسرو این نشیمن گاه با ادماه فرایند گردش سوپاپ سوخت وارد شیر کنترل انژکتور شده و با تنپیم دقیق فشار و زمان تزریق در ابتدا و انتها و در طول تزریق بهترین شرایط را جهت یک احتراق خوب نسبت به شرایط موتور ،ماشین و محیط آن فراهم می کند.

واحد کنترل موتور اطلاعات مورد نیاز خود را با استفاده از حس گر های گوناگونی دریافت کرده و ابزار های مختلفی از جمله انژکتور را کنترل می کند.

الف)پمپ انژکتور و لوازم و قطعات پمپ انژکتور در مرکز تعمیرات دیزلی بوش تنها نماینده تجهیز شده به کلیه تست بنچ های مرتبط به تعمیر و تنظیم و کالیبره پمپ های نسل قدیم وجدید، مفتخر به ارائه خدمات و تامین قطعات یدکی ماشین های دیزلی در اسرع وقت و نازلترین قیمت می باشد.

ب)پمپ سوخت ردیفی یا خطی به همراه انژکتور و ادوات نصب شده روی آن

پ)پمپ سوخت آسیابی به همراه انژکتور

ت)پمپ سوخت کامان ریل یا همان ریل مشترک به همراه انژکتور

ث)یونیت پمپ یا همان پمپچه و یونیت انژکتورهای دیزلی جدید و قدیم 

ج)پمپ سوخت آسیابی برقی و وی پی(vp)

چ)پمپ سوخت و سوزن انژکتورهای پیزو(piezzo)

پمپ انژکتور در تکنیک دیزب بوش

لینک های مرتبط:

1- پمپ انژکتور کامینز

2-پمپ انژکتور پرکینز

3-پمپ انژکتور کاترپیلار

نظرات (0)

نظر خود را بنویسید